Oto Kurtarma

Oto Kurtarma

ARAÇ ÇEKME DURUMU ESNASINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAMIZ GEREKENLER
 

Nehir Oto Kurtarma,Yenimahalle ilçemizde Hiç beklemediğiniz bir durumda yolda otomobiliniz arızalanabilir ya da heran bir kaza ile karşılaşma durumunda kalabilirsiniz. Bazı zaman aracın elektirik aksamının açık kalmasından dolayı biten bir akü sebebiyle, bazı zaman arızalanan otomotik şanzıman sistemi sebebinden, kimi zaman da bir trafik kazası durumunda yardıma ihtiyaç duyarsınız. İşte buna benzer durumlarda, Araç Çekici, Araç Kurtarıcı, Oto Çekici, Oto Kurtarıcı, Oto Kurtarıcı, Yol Yardım, Lastik Degişimi işlemi için uygun olan  firmamız imdadınıza yetişir.

Fakat bu süreci farklı bir aracın yardımıyla sorununuzu halledeçekseniz yani bir ikinci otomobil çeki demiri yardımıyla aracınızı çekecekse aşağıdaki çok önemli hususları bilmenizde fayda var.

 

ARAÇ ÇEKME DURUMU ESNASINDA ÇEKİLEN VE ÇEKEN ARAÇLAR HAKKINDAKİ BİLİNMESİ GEREKENLER:
 

– Kurtarılacak araçların bilgili şoför yönetiminde olması gerekir.

– Aracın elektrik sistemindeki bir arıza nedeniyle farlar fonksiyonlarını yapmıyorsa, reflektör yardımı gerekir.

– Kurtaran ve kurtarılan araçlarda sürücü harici insan bulunmaması, insanların emniyeti açısından önem arz eder.

– Kurtaran ve kurtarılan araçların uygun bağlantı yerlerinden, çelik halat gibi, araç kurtarma işlemi uygun yapılmalıdır.

– Her zaman araçların arasında mesafe bulunması gerekmektedir ancak emniyetli iki araç aralık mesafesinin 5 metreyi aşmaması gerekir.

– Kurtarılan otomobilin fren ve el fireni sisteminde bir arıza durumu varsa, kurtaran otomobilin saatte 20 km sürati geçmemesi önemlidir.

– Kurtarılacak aracın ağırlığının kurtaran aracın motorunu ve baskıbalatasını zorlamaması, dogalolarak araçların kendisine uygun araçları çekmesi gerekir.

– Hiç bir araçla kurtarılamıyacak durumda olan araçlara da yalnız otomobil çekme ehliyetine ve taşıma belgesine sahip kurtarıcı  ekipmanlı araçlar tarafından çekilir.

Öne Çıkarılanlar

Uygun fiyat kaliteli hizmet. 7/24 Nehir Oto Kurtarma her zaman yanınızda siz arayın en i

ARAÇ ÇEKME DURUMU ESNASINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAMIZ GEREKENLER

Yorumlar